Események mostanában

Az óvoda neve: CSICSERGŐ ÓVODA

Az óvoda címe:

1096.Bp.Thaly Kálmán u.38.sz.

II.sz.épület: 1096 Bp. Thaly K.u.17.

Az óvoda telefonszáma: 2 151-197/17.sz./

2 151-611,tel./fax:2 186-181/38.sz./

Honlap: www.csicsergoovoda.hu

Óvodavezető neve: Zsoldos Andrásné

Fogadóideje: előzetes egyeztetés szerint.

A gyerekek és az alkalmazottak adatbázisa a KIR-ben található meg, a kormány 229/2012. (VIII.28.) Korm. rendelete alapján.

Intézményi adatok

Az intézmény neve

„CSICSERGŐ” ÓVODA

OM azonosító

Az intézmény alapítója

IX. kerületi Tanács V.B.

Az alapítás éve

1972

Az intézmény fenntartója

Budapest Főváros IX. Ferencváros Önkormányzata

Az alapító okirat száma és kelte

506/2012.(XII. 06.)

Az intézmény címe, székhelye

1096 Budapest, Thaly Kálmán u. 38. (150 fő)

Az intézmény telephelye

1096 Budapest, Thaly Kálmán u. 17. (50 fő)

Az intézmény típusa

Óvoda, köznevelési intézmény

Az intézmény irányító szerve

Ferencvárosi Önkormányzat Képviselőtestülete

Az intézmény törzsszáma

Az intézmény jogállása

Önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv

Közalkalmazottak létszáma

30 fő

Pedagógusok létszáma

16 fő

Intézményünk a Thaly Kálmán u.38.sz. és a Thaly Kálmán u.17.sz. alatt működik. Mindkét épülethez felszerelt, játszóudvar tartozik, valamint tornaterem is található.

Óvodánk 8 csoportos, férőhelyeink száma 200 fő.

A csoportszobák  tágasak, napfényesek, teret engednek a gyermekek öntevékeny nyugodt játékának. Berendezésük ízléses, törekedtünk a bútor, a textília, különféle dísztárgyak szín- és formavilágának harmóniájára, természetes anyagok beszerzésére (fa-nád bútorok, fonott kosarak…). Minden csoportot egyéni ízléssel alakítottak ki az óvónők és a dajkák. Bensőséges családias hangulat árad bárhová lépünk be.

Alapvető feladatunknak tekintjük a korszerű foglalkozási eszközök és képességfejlesztő játékok folyamatos beszerzését. Különös gondot fordítunk a mozgásfejlesztő eszközök,  sportszerek, felszerelések megvásárlására.

Játszóudvaraink parkosítottak, füves ill. díszcserjés területekkel. Mászókáink, hintáink fejlesztik gyermekek mozgáskoordinációját, egyensúlyérzékét, erőnlétét, ügyességét, s ezen keresztül egész személyiségét.

Nevelőtestületünk stabil. Óvodapedagógusaink. egyéb szakirányú végzettséggel is rendelkeznek. Fontosnak tartjuk az állandó önképzést. Dajkáink szakképzettek.

„Fogom a kezed” Pedagógiai programunkban óvodai nevelésünk célját a következőkben fogalmaztuk meg:

„Sokoldalúan, testileg, szellemileg, erkölcsileg, biológiailag harmonikusan fejlődő, önálló, kreatív gyermekek nevelése, akik képessé válnak az egészséget-természet szerető-védő,életmód szokásainak gyakorlására, rendelkeznek alkalmazkodó,együttműködő,elfogadó szociális képességekkel belépnek a lassú átmenet állapotába, és alkalmasak lesznek az iskolai életmódba és közösségbe való zökkenőmentes beilleszkedésre, az iskolában óvodásból iskolássá érik..”

Kiemelt nevelési feladataink:

Egészséges életmódra nevelés.

Értelmi nevelés:differenciált egyéni képesség készségfejlesztés, prevenció, korrekció, tehetséggondozás.

Anyanyelvi  nevelés, kommunikációs képesség fejlesztése.

Érzelmi,erkölcsi, szocializációs képességek megalapozása, fejlesztése: inkluzív nevelés,tágabb értelemben vett integráció.

A hagyományos csoportszervezéssel ellentétben vegyes életkorú gyermekközösségeket alakítottunk ki. Így eredményesebb a tevékenységekben történő tanulás, az utánzás, modellkövetés által,valamint a szociális érés,empátia.

A teljes körű személyiségfejlesztés az egész napos nevelési folyamatban valósul meg az életkor, a csoport ill. a gyerekek aktuális fejlettségi szintjéhez igazítva, melyben helye van a  szervezett foglalkozásoknak, érvényesítve a komplexitás elvét. Fontosnak tartjuk a hosszantartó, nyugodt játékidő biztosítását.

Élménygazdag óvodai életünkben szervezünk kirándulást, állatkerti sétát, színházlátogatást, saját és meghívott művészekkel előadásokat, részt veszünk sportversenyeken, emlékezetessé tesszük ünnepeinket.

A sajátos nevelési igényű gyermekek fejlesztését logopédus ,gyógypedagógus, valamint utazó gyógypedagógusok segítik.

Egyéb tevékenységi lehetőségek:

Néptánc,foci, r. katolikus és református hittan, bibliodráma, fejlesztő foglalkozás, a nagyoknak- korcsolya,szivacskézilabda-,

a gyermekek életkorát,terhelhetőségét figyelembe véve.

A nyári zárás alatt igény szerint egyhetes  üdülést,táborozási lehetőséget szervezünk.

Logo star-snippets.com